Hakkımda

Doç. Doktor Melih Malkoç 1971 yılında İskenderun da doğmuştur. Evli ve bir çocuk babasıdır.

İlk ve orta öğrenimini İskenderun da tamamlayıp, Tıp Fakültesi eğitimine başladığı Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1996 yılında Pratisyen Hekim ünvanıyla mezun olmuştur. Ortopedi ve Travmatoloji uzmanlık eğitimine 1999 senesinde Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesinde başlayıp, Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 2003 senesinde bitirmiş ve Uzman Hekim olarak Kastamonu Taşköprü Devlet Hastanesine atanmıştır. Oradan sonra Kastamonu Devlet Hastanesine geçen Melih Malkoç, 2008 tarihinde Sağlık Bakanlığından istifa edip Özel Balat Hastanesinde göreve başlamıştır. Balat Hastanesindeki görevinden 2012 senesinde ayrılıp akademik kariyeri için İstanbul Medipol Üniversitesine Yardımcı Doçent kadrosuyla Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı olarak başlamıştır. Buradaki yaklaşık 3 yıl süren akademik ve bilimsel çalışmaları sonucunda girdiği sınavda başarılı olup Doçentlik unvanını almaya hak kazanmıştır.

Akademik ve Bilimsel uğraşları arasında, Eklem Koruyucu Cerrahi ve Eklem Cerrahisi,Kök Hücre Araştırmaları ve Uygulamaları, Spor Fizyolojisi, Sporcu Sağlığı ve Spor Cerrahisi ve Artroskopik Cerrahi bulunmaktadır.

Bir çok yurt dışı eğitim ve araştırma çalışmasına katılmış ve düzenlenen uluslar arsı toplantılarda bilimsel çalışmalarda bulunmuştur.

Melih Malkoç 2016 dan bu yana Ortopedi ve Travmatoloji hekimliğini Özel Muayenehanesinde icra etmektedir. Diğer taraftan, bir çok bilimsel dernek ve akdemik kurumda  eğitim öğretim ve bilimsel çalışmalarına  aynı heyecan ve şevkle devam etmektedir.

Akademik ve iş dışı zamanlarının da en sevdiği uğraşı  olan Kitap okumaya ve Gezmeye vakit ayırmaya çalışmaktadır.

Halluks valgus hastalığı nedir?

Halluks Valgus Hastalığı

Halluks Valgus Hastalığı Nedir? Halluks Valgus Hastalığı: Ayakta kemik çıkıntısı olarak da bilinen ve erkeklere …

Ön çapraz bağ nedir

Ön Çapraz Bağ Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Ön Çapraz Bağ Nedir? Ön Çapraz Bağ Nedir? Diz Ekleminin stabilitesi ve hareketi için en önemli yapılardan biridir. …

kikirdak-doku

Kıkırdak Doku

Kıkırdak(Kartilaj) Doku Nedir? Kıkırdak yapısı ve işlevi düşünüldüğünde çok özel ve işlevsel bir dokudur. …